Til dig, der ønsker at arbejde med neurale netværk, kunstig intelligens og machine learning.
Dette kursus består af e-bøger og en række dybdegående e-learningskurser, så du kan bagefter har erfaring i at arbejde med AI og machine learning.
Undervisninger foregår udelukkende online i form af e-learning.
Modul 1 - AI Apprentice
I dette modul er vores fokus på AI teori og AI udvikling med Python. Vi har ydermere fokus på HCI principper og metoder.
Model 2 - AI Developer
I dette modul er vores fokus på Microsoft Cognitive Toolkit (CNTK), samt arbejdet med Keras, Apache Spark, Amazon Machine Learning, Robotics og Google BERT.
Modul 3 - AI Practitioner
I dette modul hæver vi niveauet en smule. Her ligger vi fokus på avanceret CNTK, Keras, Apache Spark, Amazon Machine Learning og det at bygge et intelligent informationssystem.
Modul 4 - AI Architect
I dette modul på kurset, vil vi dykke ned i hvordan AI bliver implementeret i virksomheder og industrier. Vi kigger ydermere ned i genanvendelige AI-arkitekturmønstre, samt nuværende og fremtidige AI teknologier og rammer og XAI.
Hvis du oplever udfordringer udvejs på kurset, skal du ikke tøve med at hive fat i den tilknyttede mentor. Mentoren kan kontaktes både via Live Chat og ved at sende en e-mail. Du skal være opmærksom på at mentorer befinder sig i tidszonen New York, USA (GMT-4), og at der derfor kan forekomme senere svar.
Vær opmærksom på, at kurset foregår på engelsk
Kurset har stadig ledige pladser.
Kurset har stadig ledige pladser.
Kurset har stadig ledige pladser.
Kurset har stadig ledige pladser.
Kurset har stadig ledige pladser.